Купянский городской портал! Понедельник, 25.11.2024, 01:05
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Путеводитель

Последние фото

Общая статистика
Интернет магазин: 
Форум-тем/сообщ: 542/2924
Коментарии: 835
Фото: 418
Новости: 1051
Файлов для скачивания: 5
Статей:897
Сайтов в каталоге: 970
Объявлений: 18
Игр: 219
Записей в гостевой: 36
FAQ: 1
Новости Украины: 107
Видео: 9105

Последние статьи
[15.09.2020][Мои статьи]
Увага! Важлива інформація (0)
[15.09.2020][Мои статьи]
ТОП 6 запитань стосовно використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (5)
[15.09.2020][Мои статьи]
До уваги платників земельного податку! Інформація про нормативну грошову оцінку земель розміщена на офіційному вебпорталі ДПС (0)
[15.09.2020][Мои статьи]
Податкова знижка для внутрішньо переміщених осіб (0)
[15.09.2020][Мои статьи]
З початку року надійшло 9,8 млрд грн ЄСВ (0)

Купянск
Главная » 2017 » Июнь » 19 » Новини Салтівської ОДПІ від 19.06.2017
08:27
Новини Салтівської ОДПІ від 19.06.2017
Договір аутстафінгу: що варто знати

У бізнесі аутстафінг – це використання праці фахівців, які не входять до штату підприємства. Іншими словами, це оренда персоналу.
Але, договори так званого аутстафінгу, є ще однією схемою ухилення від сплати податків та не відповідають діючому законодавству.
Разом з тим, на практиці «аутстафінгові» компанії вводять в оману працівників, які винаймаються для інших роботодавців. Хитрощі полягають в тому, що працівники, які наймаються на умовах договору «аутстафінгу», детально не цікавляться умовами договору, в якому зазначено, що вони працюють на фірму - нерезидента. А це означає, що доходи отриманні від такого нерезидента є іноземними, і в такому випадку фізична особа зобов’язана самостійно подавати декларацію та сплачувати за себе податки.
Але саме головне - за такого працівника не сплачується єдиний соціальний внесок, що не дає йому право на отримання соціальної страховки: лікарняних, допомоги по безробіттю, а також такий період роботи за договором «аутстафінгу» не зараховується до стажу і не дає право на отримання пенсії.
Використання праці позаштатних спеціалістів регулюється Законом України «Про зайнятість населення», відповідно до якого необхідно додержуватися певних умов: укладення договору з роботодавцем про застосування праці працівника; виплата працівникові заробітної плати в розмірі, не нижчому, ніж розмір мінімальної заробітної плати; забезпечення працівнику час роботи та відпочинку на умовах, визначених для працівників роботодавця, що передбачено умовами колективного договору та правилами внутрішнього трудового розпорядку; нарахування та сплата єдиного внеску; не перешкоджати укладенню трудового договору між працівником та роботодавцем, у якого виконувалися ним роботи.

Актуальні зміни для платників акцизного податку

З 08.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.11.2016 № 943 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49» (далі – Наказ № 943). Наказом № 943, зокрема:
скасовано форми звітів № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» і № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та Порядки їх заповнення;
внесено зміни у форми звітів № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі», № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі» та у Порядки їх заповнення;
доповнено Порядок заповнення форми звіту № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту».
Крім того, наказом № 943 визначено, що суб'єкти господарювання мають право подавати уточнюючі звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим – до 10 числа місяця, що настає за звітним.

Форму податкової декларації спрощенців оновлено

З 05.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369, яким внесено зміни до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, а саме:
форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;
форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.
З урахуванням вимог Податкового кодексу України, звітувати за новими формами декларації платники-спрощенці будуть – з ІІІ кварталу 2017 року.

За порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі застосовуються штрафні санкції

Відповідно до п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
Враховуючи викладене, нарахування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН здійснюється контролюючими органами на підставі акту камеральної перевірки та прийнятого за його наслідками податкового повідомлення – рішення. Детальніше на http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/298253.html

Платник єдиного податку при зміні відомостей має подати заяву

Для внесення змін до реєстру платників єдиного податку при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, податкової адреси та ін.) платник повинен подати заяву про зміни у встановлені ПКУ строки.
За бажанням такого платника контролюючий орган видає витяг з реєстру платників єдиного податку.
Платнику єдиного податку слід знати, що у разі зміни відомостей (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, податкової адреси, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності та ставок єдиного податку), зміни до реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви.
У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку III групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

Мирослав Продан: Ми пропонуємо спільну зону прикордонного і митного контролю

Державна фіскальна служба пропонує запровадити спільну зону митного і прикордонного контролю на державному кордоні України та адміністративному кордоні вільної економічної зони «Крим». Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан сьогодні, 31 травня, під час засідання Уряду.
«Сьогодні є дві зони контролю: фізособи та суб`єкти ЗЕД двічі роблять зупинки і двічі проходять огляд. Експериментальний варіант передбачає проведення спільного огляду. Тобто водій та пасажири з автомобіля не виходять, а митник та прикордонник підходять до транспортного засобу разом», – розповів Мирослав Продан.
За його словами, ДФС спільно з Адміністрацією Державної прикордонної служби України розроблено проект наказу, яким передбачено Порядок взаємодії інформаційних систем ДФС та ДПС України щодо обміну інформацією, необхідною для забезпечення контролю при переміщенні осіб та транспортних засобів через державний (митний) кордон України та адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим».
«Впровадження цього документу дозволить посилити контроль за переміщенням осіб і транспортних засобів, а також вдосконалить взаємодію інформаційних систем Державної фіскальної служби України та Державної прикордонної служби України», – розповів Мирослав Продан.
Наразі проект наказу знаходиться на розгляді в Міністерстві фінансів України.

У разі втрати або ліквідації основних засобів до декларації з ПДВ слід додати висновок експертної комісії та відповідний акт

ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 26.05.2017 р. №383/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянула питання щодо визначення звітного періоду та способу подання до контролюючого органу платником ПДВ, який з незалежних від нього обставин здійснює ліквідацію основних виробничих або невиробничих засобів (далі — ОЗ), відповідного документа про їх знищення, розібрання або перетворення.
Податківці зазначили: якщо з незалежних від платника ПДВ обставин ОЗ (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації або платник ПДВ змушений відмовитися від їх використання внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, то такий платник ПДВ на підставі наказу керівника підприємства у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, здійснює їх ліквідацію та подає до декларації з ПДВ за такий звітний період відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення ОЗ у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.
Документами, що підтверджують знищення, розібрання або перетворення ОЗ, є висновки відповідної експертної комісії щодо неможливості використання в майбутньому цих засобів за первісним призначенням та акти на їх списання відповідної форми.

Юридичну особу ліквідовують: коли закривати рахунки?

Частиною 3 ст. 111 Цивільного кодексу України встановлено, що під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред’явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Відповідно до п. 11.13 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462, з метою забезпечення закриття рахунків юридичних осіб, що ліквідуються, контролюючий орган на звернення комісії з припинення (ліквідатора, ліквідаційної комісії тощо) надає перелік рахунків у фінансових установах відповідної юридичної особи та/або її відокремлених підрозділів, які на момент звернення взяті на облік контролюючими органами та щодо яких не надходили повідомлення про їх закриття.
Таким чином, під час проведення ліквідаційної процедури ліквідатор зобов’язаний використовувати тільки один рахунок юридичної особи та/або її відокремлених підрозділів. Всі інші рахунки у фінансових установах в процесі ліквідації юридичної особи та/або її відокремлених підрозділів повинні бути закриті.

Павло Дроняк: Після індивідуальної роз’яснювальної роботи 8,4 тис. працедавців підвищили зарплату своїм працівникам

Протягом січня-квітня поточного року працівниками органів ДФС у рамках заходів щодо дотримання суб’єктами господарювання податкового законодавства проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з роботодавцями. За її результатами 8,4 тис. працедавців підвищили рівень заробітної плати своїм працівникам. Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, внаслідок такого підвищення до бюджету надійшло 58,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. До органів прокуратури спрямовано матеріали та відомості щодо 342 підприємств, на яких виплата заробітної плати проводилась у розмірах нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.
«Загалом з початку 2017 року органами ДФС під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства виявлено в 67% перевірених платників», – повідомив Павло Дроняк.

В яких податкових накладних не зазначається код товару ?

Відповідно до пп. «і» п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до обов’язкових реквізитів податкової накладної відносяться код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП).
Винятки із зазначеного становлять податкові накладні/розрахунки коригування, які складені не за операціями з постачання товарів/послуг (складені відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ та п. 199.1 ст. 199 ПКУ і складені на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості. Детальніше на http://sumy.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/298549.html

Університет державної фіскальної служби України запрошує на навчання

В Україні з 12 липня 2017 року стартує вступна кампанія. Університет державної фіскальної служби – єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який здійснює профільну підготовку фахівців для податкових та митних органів. Детальніше на http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/298614.html

Застосування радіокористувачами понижувальних та підвищувальних коефіцієнтів до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Листом від 29.05.2017 №13556/7/99-99-12-03- 04-17 (далі – Лист №13556) Державна фіскальна служба України надала роз’яснення з метою правильності застосу- вання радіокористувачами понижувальних та підвищувальних коефіцієнтів до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата).
Зокрема, Законом України від 20 грудня 2016 року №1791–VIII ,,Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” (далі – Закон) запроваджено коригуючі коефіцієнти до ставок Рентної плати передбачені примітками 1-8 до п. 254.4 ст. 254 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, примітка 1 (понижувальний коефіцієнт 0,75) застосовується для платників Рентної плати – користувачів радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів (далі – Платники Рентної плати).
Ознайомитися з Листом №13556 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72150.html

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою - підприємцем від продажу власного рухомого майна

Пунктом 1 ст.325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (п.2 ст.325 ЦКУ).
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 103.22 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств юридичною особою, яка у 2017 році перейшла зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 30.05.2017 №413/6/99-99-15-02-02-15/ІПК) за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx?redirect=pub_card

Торгівля пивом на розлив для ФОП – платників єдиного податку другої і третьої груп – виключно з застосуванням РРО!

Актуальне питання – відповідь для фізичних осіб – підприємців з Бази знань у «ЗІР», категорія 109.03.
Чи мають право застосовувати книгу обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки і не застосовувати РРО підприємці – платники єдиного податку 2 та 3 груп?
Відповідно п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти: господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин). Детальніше на http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/297750.html

На офіційному веб-порталі ДФС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

На офіційному веб-порталі ДФС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який розміщено на головній сторінці веб-порталу.
Для перевірки інформації щодо наявності податкового боргу у платника податків необхідно ввести його код ЄДРПОУ або точну назву. Після введення такої інформації в одне з полів система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Набрали чинності зміни до декларації акцизного податку та акцизної накладної

6 червня, набрали чинності накази, якими затверджено зміни до декларації акцизного податку, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Порядків їх заповнення.
Нагадаємо, що наказами від 24.04.2017 р. № 451 та № 452 Міністерство фінансів затвердило зміни до :
1) Декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку
2) Акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Оновлено «Єдине вікно» подання електронної звітності

Дане програмне забезпечення використовується виключно для оновлення "Єдиного вікна", починаючи з версії версії 1.25 та вище.
Перелік змін та доповнень (версія 1.25.15.0) (станом на 31.05.2017)
Нові версії документів:
З метою забезпечення приймання та автоматизованої обробки фінансової звітності, яка є додатком до декларації з податку на прибуток та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації відповідно до п. 46.2 ПКУ додано наступні форми (початок дії версій документів з 01.06.2017):
- J0903201 - Баланс (форма № 1дс);
- J0903301 - Звіт про результати фінансової діяльності (форма № 2дс)
Коригування існуючих форм, шаблонів та даних:
Довідники вводу:
- spr_eco_NormTaxRejectSourceFix.xml- "Кодифікатор та Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення" - згідно з нормами статті 243 розділу VIII Податкового кодексу України - (коригування групи: "Для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 ПКУ та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів:" - внесено корректні показники на 2017 рік). Детальніше на https://news.dtkt.ua/ua/accounting/reposts/43851?utm_source=news&utm_campaign=oldmain

Податковий облік витрат на придбання комп'ютерної програми у нерезидента

ДФС роз’яснила особливості податкового обліку витрат на придбання комп’ютерної програми в нерезидента.
ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 24.05.2017 р. №320/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснила:
1) Щодо визначення платежу з придбання у нерезидента операційної системи управління (комп’ютерної програми) роялті
2) Щодо оподаткування такого платежу
3) Щодо підтверджуючих документів
4) Щодо оподаткування ПДВ
5) Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції
Детальніше на https://news.dtkt.ua/ua/taxation/profitstax/43847?utm_source=news&utm_campaign=oldmain

Облік у роздрібній торгівлі

Для підприємств, що спеціалізуються на роздрібній торгівлі товарами і послугами, ведення бухгалтерського, податкового й управлінського обліку тісно переплітається. Їм одночасно потрібно контролювати і товарні залишки, і їх рух (реалізацію, терміни придатності, псування і розкрадання), ціноутворення та податкове навантаження. Усе це дозволяє робити Microsoft Dynamics NAV у своєму модулі, створеному спеціально для роздрібної торгівлі — LS NAV.
З чого починається облік (і, власне, роздрібна торгівля)? Звичайно, з довідника товарів/послуг! Саме у ньому зазначаються номенклатура, одиниця вимірювання і ціна, які потім фігуруватимуть у цінниках, прайс-листах і прейскурантах. У LS NAV до цього довідника можна зайти багатьма шляхами (зокрема, і з первинних документів), але початкові його налаштування встановлюються у бек-офісі LS NAV - довідник Роздрібні Товари.
Окрім уже названих, картка товару містить такий реквізит, як штрихкод. Він може бути присвоєний товару відповідно до його індивідуальних характеристик (кольору, розміру тощо).
У картці зазначаються і так звані значення атрибуту товару/послуги (наприклад, матеріал, з якого він виготовлений, або колір).
Також товари/послуги можуть бути згруповані за варіантами таких характеристик (наприклад, за кольором) або за розділами, категоріями, групами самих товарів/послуг (наприклад, розділ «Непродовольчі товари», категорія «Одяг», група «Жіночий одяг»).

Для переходу на спрощену систему з III кварталу подайте заяву до 15 червня

Відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Заява подається за вибором платника податків в один з таких способів:
• особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
• надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення
• державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізособи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ПКУ
Підпунктом 298.1.2 ПКУ визначено, що зареєстровані в установленому порядку фізособи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для I або II групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізособи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік. Детальніше на https://news.dtkt.ua/ua/simple/common/43845?utm_source=news&utm_campaign=oldmain

Не сплатив єдиний внесок або спізнився з оплатою – очікуй відповідальності

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Основним документом, який регулює єдиний внесок, є Закон України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до норм Закону №2464 у разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.
Додамо, суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені на законодавчому рівні, є недоїмкою.
Зокрема, у разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.
Якщо ж сума несплати або несвоєчасної сплати перевищує триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян > 5100 грн. – сума штрафу становитиме від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1360 – 2040 грн.), а за повторне за рік вчинення відповідних дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 -5100 грн.).

У разі не підтвердження статусу неприбутковості – громадські організації будуть виключені з «Реєстру неприбуткових організацій»

01 липня 2017 року спливає термін на приведення своїх статутних документів громадськими об’єднаннями у відповідність до вимог Податкового кодексу України та підтвердження статусу неприбутковості. Вимоги стосуються всіх неприбуткових організацій, не тільки громадських організацій, а й благодійних організацій, всіх асоціацій, творчих спілок, інших, які зареєстровані в Україні.
Громадські організації (окрім релігійних - термін до 1 січня 2018 року), якідо 1 липня 2017 року не завершать процедуру відповідно до діючого законодавства України будуть виключенні із «Реєстру неприбуткових установ та організацій», вважатимуться прибутковими, а значить, такими, що мають на меті отримання прибутку, – як наслідок кошти, майно буде обкладатиметься податками, на тих самих підставах, як для решти юридичних осіб.
Звертаємось до усіх керівників громадських об’єднань та наполегливо радим не залишати «на потім» таку важливу процедуру і вже найближчим часом привести свої установчі документи відповідно до вимог Податкового кодексу України.

При придбанні або оренді транспортного засобу юридичною особою для своїх господарських потреб необхідно повідомити органи фіскальної служби

Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи фіскальної служби за основним місцем обліку у порядку, встановленому розділом VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588.
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.
Крім того, якщо юридична особа в повідомленні за ф. № 20-ОПП вже зазначила транспортні засоби, які знаходяться у її власності або оренді, то при наступному придбанні/оренді або відчуженні транспортних засобів в повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначаються тільки ті об’єкти по яким сталися зміни.

Які строки виплати зарплати

Законодавством чітко визначено зобов'язання роботодавця нараховувати та виплачувати зарплату працівникам не рідше двох разів на місяць.
У разі коли день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, зарплата виплачується напередодні.
Якщо на підприємстві, в установі чи організації не дотримуються норми щодо виплати зарплати вчасно, то працівник має право звернутися до Державної служби з питань праці України.

На якій системі оподаткування знаходиться суб’єкт господарювання з моменту взяття на облік в контролюючому органі?

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Взяття на облік платників податків контролюючими органами здійснюється за принципом організаційної єдності реєстраційних процедур, що проводяться державними реєстраторами, та процедур узяття на облік платників податків, що забезпечуються контролюючими органами. Обмін відомостями (запитами) про здійснення дій з державної реєстрації та взяття на облік (зняття з обліку) юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та інформаційними системами Центрального контролюючого органу (п.3.1 розд.ІІІ Порядку).
З моменту взяття на облік згідно з Порядком платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування відповідно до законодавства (п.3.9 розд.ІІІ Порядку). Детальніше на http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/298797.html

Міністерство фінансів оприлюднило проект закону щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів

Міністерство фінансів України відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Законопроект передбачає запровадження системи сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України, через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби України.
Проект закону оприлюднений на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України (www.minfin.gov.ua) в рубриці: «Аспекти роботи»/«Законодавство»/«Проекти документів».

Про зняття касового апарата з реєстрації у разі відсутності зв’язку із ЦСО

Скасування реєстрації реєстраторів розрахункових операцій регламентується Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 (далі — Порядок).
Скасування реєстрації РРО відбувається у випадках, визначених пунктом 1, та з виконанням вимог пунктів 2—7 розділу 4 Порядку суб'єктом господарювання, контролюючим органом та ЦСО.
Разом із заявою про скасування реєстрації суб'єкт господарювання надає довідку ЦСО про розпломбування РРО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає контролюючому органу реєстраційне посвідчення.

Особливості закупівлі металобрухту у населення фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку

Законом України від 05 травня 1999 року №619-XIV «Про металобрухт» зазначено, що купівля та/або реалізація металобрухту – діяльність, пов’язана із передачею права власності на металобрухт іншому власнику в обмін на еквівалентну суму коштів або боргових зобов’язань.
Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред’явленні ними документа, який засвідчує особу, та обов’язково оформляється актом приймання. В акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту. Фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом.
Оплата закупленого у населення металобрухту здійснюється через каси спеціалізованих підприємств (їх приймальних пунктів) та спеціалізованих металургійних переробних підприємств чи через каси в банках готівкою або шляхом поштових переказів за рахунок суб’єкта господарювання, який здійснює купівлю металобрухту.

Мирослав Продан: Майже на 30% порівняно з січнем-травнем минулого року зросли збори платежів до загального фонду державного бюджету

Протягом січня-травня поточного року Державною фіскальною службою України забезпечено збір платежів до загального фонду державного бюджету на суму 304,2 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року цей показник зріс на 28,4%, або на 67,3 млрд. грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
«За 5 місяців цього року органами ДФС перевиконані заплановані показники зі збору платежів до загального фонду державного бюджету на 5,7%. Бюджет додатково отримав 16,4 млрд. грн. Податкових платежів зібрано 189,5 млрд. грн., що більше запланованого на 1,3 млрд. грн., митних – 114,7 млрд. грн., або на 15,2 млрд. грн. більше», – розповів Мирослав Продан.

Виплата дивідендів фізичним особам: дія п’ятдесятитисячного обмеження

Пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 6 червня 2013 року №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» із змінами та доповненнями (далі – Постанова) встановлено граничну суму розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч).
Згідно з п. 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 (далі – Положення) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених Постановою. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Документ, що підтвердить про непридатну нерухомість

Відповідно до п.п. «ґ» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
На підставі матеріалів обстеження стану жилих будинків житлово-експлуатаційна організація визначає будинки, що відповідають санітарним і технічним вимогам, і складає відповідний акт.
Якщо жилий будинок (жиле приміщення) визнано виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів невідповідним санітарним і технічним вимогам та непридатним для проживання, виконком відповідної місцевої Ради вносить до виконавчого комітету обласної, міської (міста республіканського підпорядкування) Ради народних депутатів пропозицію про використання цього будинку (приміщення) в інших цілях або про знесення будинку.
Таким чином, власник об’єкта житлової нерухомості може підтвердити, що житлова нерухомість непридатна для проживання на підставі рішення органу місцевого самоврядування про використання непридатного для проживання жилого будинку (жилого приміщення) в інших цілях або про знесення цього будинку.

Податок на прибуток і трансфертне ціноутворення: адміністрування та податковий контроль

Листом від 26.05.2017 №13539/7/99-99-15-02-01-17 Державна фіскальна служба України надала роз’яснення з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю з питання трансфертного ціноутворення.
Зокрема, ДФС України повідомила, що 31 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №191 «Про затвердження Порядку визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення» (далі – Порядок).
Середньозважене значення показника рентабельності застосовується під час розрахунку діапазону рентабельності для методів, які базуються на порівнянні фінансових показників контрольованої операції з фінансовими показниками зіставних юридичних осіб. Насамперед середньозважене значення показника рентабельності буде розраховуватись при застосуванні методу чистого прибутку, та, в залежності від результатів функціонального та економічного аналізу контрольованих операцій, в окремих випадках може використовуватись й для методів ціни перепродажу, «витрати плюс», та розподілення прибутку.

Громадянам про податкову знижку

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації ними права на податкову знижку.
Згідно з нормами статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями платники ПДФО мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Для отримання податкової знижки платнику податку необхідно заповнити і подати до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку, відображається платником податків у розділі V Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821.

Затверджено нову форму декларації з податку на прибуток

Наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. № 467 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» затверджено нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатків до неї.
Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 19.05.2017 р. за № 642/30510, він набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Внесені зміни до декларації акцизного податку та акцизної накладної

наказами Міністерства фінансів України від 24.04.2017 №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку» та від 24.04.2017 р. №452 «Про затвердження Змін до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» затверджено зміни до:
• форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку;
• форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Накази набрали чинності з 06.06.2017 з дня їх офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» №44.

Програмна продукція - особливості заповнення податкової накладної

При складанні податкових накладних за операціями з постачання на митній території України програмної продукції зазначається умовний код 00502, як для програмної продукції, розробленої за межами митної території України і ввезеної на митну територію України, так і для програмної продукції, розробленої на митній території України та поставленої на такій території.
Вказаний умовний код наведено у Довіднику умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД (нагадуємо, що Довідник розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/288992.html).
У разі постачання на митній території України програмної продукції, ввезеної на митну територію України, у графі 3.2 податкової накладної проставляється позначка "Х". При цьому графа 3.2 податкової накладної заповнюється на усіх етапах постачання програмної продукції, яку було ввезено на митну територію України.

Неприбуткові організації відображають показники Звіту про використання доходів (прибутків) за правилами бухгалтерського обліку, в момент їх виникнення

Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам, встановленим у п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ, зокрема внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Неприбуткові підприємства, установи та організації подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом МФУ від 17.06.2016 № 553, (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок звітують у разі порушень п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу).
Доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

Обчислення та сплата податку з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості фізичними особами

Салтівська ОДПІ інформує фізичних осіб - власників об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що відповідно до норм Податкового кодексу України, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
По новоствореним (нововведеним) об'єктам житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків.

Державний бюджет отримав від великих платників 110,5 млрд. гривень

Протягом 5 місяців 2017 року платниками Офісу великих платників податків ДФС забезпечено збір платежів до державного бюджету у розмірі 110,5 млрд. грн., що на 17,9 млрд. грн., або на 19 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року.
Як зазначив начальник Офісу великих платників Євген Бамбізов, частка податкових платежів від великого бізнесу, що обслуговується Офісом, склала 57,9 відсотка від загального збору податкових платежів по Україні до державного бюджету.
«Мені приємно констатувати, що за результатами січня-травня 2017 року Офісом великих платників у цілому досягнуто 100%-го виконання доведених індикативних показників, у тому числі по таких визначальних бюджетоформуючих податках: з податку на прибуток індикативні показники перевиконано в 1,3 раза, або більше на 4 203,8 млн. грн. та по частині чистого прибутку доведений індикатив перевиконано в 1,2 раза, або додатково бюджет отримав 734,7 млн. грн.», - підкреслив Євген Бамбізов.
Про застосування РРО при продажі алкоголю

Основні принципи державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями регламентовані Законом України від 19.12.1995 N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481)
Крім того, ст. 15 Закону N 481 визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватись тільки за наявності ліцензії.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказується перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться в місці торгівлі.
Докладніше у листі ДФС України від 02.06.2017 N 455/6/ 99-99-14-05-01-15/ ІПК.

Фіскальна служба роз’яснює подорожуючим особливості перетину державного кордону

Вже цієї неділі – 11 червня – з 00 годин 00 хвилин громадяни України-власники біометричних паспортів отримають право без віз перебувати в будь-якій країні Європейського союзу (за винятком Великої Британії та Ірландії, які є членом ЄС, але не входять до складу Шенгенської зони), а також Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії, які не є членами ЄС, але підписали Шенгенську угоду.
Україна межує з чотирма країнами ЕС – Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, це майже 1400 кілометрів спільного кордону. На західній ділянці кордону діє 32 міжнародні пункти пропуску.
Державна фіскальна служба у рамках безвізу реалізує інформаційну кампанію по роз`ясненню громадянам правил перетину державного кордону. Кожен пропускний пункт обладнаний інформаційними стендами, де подорожуючі можуть ознайомитися з основними вимогами законодавства. На веб-порталі ДФС розміщена пам`ятка для подорожуючих за кордон, у режимі on-line працює сервіс «Кордон» http://kordon.sfs.gov.ua/, за допомогою якого громадяни матимуть можливість перевіряти завантаженість пунктів пропуску і таким чином, планувати оптимальний маршрут та розрахувати час на перетин кордону.

Характерні помилки при заповненні податкової звітності з екологічного податку за перший квартал 2017 року

Державною фіскальною службою України за результатами попереднього аналізу податкової звітності з екологічного податку за перший квартал 2017 року встановлено непоодинокі методологічні помилки заповнення податкової звітності.
Платниками під час заповнення додатків до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497, зі змінами (далі – Декларація), не враховано, що з 1 січня 2017 року Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» збільшені на 12% ставки екологічного податку (далі – Податок), що діяли у 2016 році.
Так, деякими підприємствами за кодом забруднюючої речовини 245.1.001 «Азот амоній» задекларовано зобов’язання за ставкою «1293,1» замість «1448,27».
Так, деякими підприємствами за кодом забруднюючої речовини 245.1.001 «Азот амоній» задекларовано зобов’язання за ставкою «1293,1» замість «1448,27».

Працівник у відрядженні затримався на вихідні дні: чи оподатковуються суми понесених витрат

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Кодексу.
При цьому будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця сторони, що відряджає.
Враховуючи викладене, не є доходом у вигляді додаткового блага платника податку фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд, за умови наявності та належним чином оформлених транспортних квитків, що засвідчують вартість цих витрат та виконання інших вимог, встановлених п. 170.9 ст. 170 Кодексу.

Перелік видів госпдіяльності, які ліцензує ДФС, буде уточнено
На офіційному web-сайті ДФСУ розміщено проект постанови КМУ „Про внесення зміни до пункту 6 переліку органів ліцензування”
Нагадаємо, що відповідно до п.6 Переліку органів ліцензування ДФС здійснює ліцензування таких видів господарської діяльності, як виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами. Проектом постанови пропонується уточнити цей перелік таким чином: виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольним напоями та тютюновими виробами.
Таким чином Кабмін приводить Перелік у відповідність з нормами Закону № 1391 та Закону № 481 у частині ліцензування виробництва біоетанолу.
Цими законами визначено біоетанол як спирт етиловий зневоджений, виготовлений з біомаси або із спирту етилового-сирцю для використання як біопалива. Підпунктом 14.1.14 ПКУ встановлено, що біоетанол – це спирт етиловий зневоджений, який виготовлений з біомаси для використання як біопалива та належить до товарної позиції 2207 згідно з УКТ ЗЕД. Підпунктом 215.3.1 ПКУ встановлено ставки акцизного податку по кодах товарів 2207 та 2208 згідно з УКТ ЗЕД у розмірі 126,96 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Звіт про використання доходів неприбуткової організації - в новій редакції!

Змінами, які відбулися у порядку подання звіту в 2017 році, можна назвати, по-перше, чітко визначений річний звітний період для неплатників податку на прибуток, і те, що фінансова звітність, яку слід подавати разом із Звітом, стала його обов’язковою невід’ємною частиною. Адже тепер у заголовній частині звіту передбачені лише два варіанти звітних періодів його подання – місяць і рік (раніше – місяць, 1 квартал, півріччя, три квартали і рік). А наприкінці звіту у таблиці «Наявність додатків» з’явилася нова графа «ФЗ», у якій проставляється позначка «+».
Втім, як і раніше, потрібно буде зазначити і види поданої разом зі звітом фінансової звітності. Для цього наприкінці звіту зберегли таблицю із можливими формами фінансової звітності, у якій у відповідних клітинках проставляється позначка „+”. Але тепер ця таблиця містить вже детальніший опис таких форм.

Перелік видів господарської діяльності, що ліцензується ДФС, наразі уточнюється

На web-сайті ДФС України оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 6 переліку органів ліцензування».
Документ має на меті приведення нормативно-правових актів Уряду у відповідність до вимог Закону від 19.12.1995 р. № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і Закону від 14.01.2000 р. № 1391 «Про альтернативні види палива».
Зокрема, проектом постанови пропонується внесення змін до пункту 6Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 05.08.2015 р. № 609, визначивши, що ДФС здійснює ліцензування таких видів господарської діяльності, як виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Актуально: відпустка та лікарняні для підприємця - єдинника

Звільняється від сплати авансового внеску платник єдиного податку першої або другої групи, який не використовує працю найманих осіб, якщо тривалість відпуски є меншою календарного місяця.
Відповідно до п.295.1 ст.295 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Таким чином, якщо тривалість відпуски є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.
Просмотров: 437 | Добавил: varlamovaes | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск

Последние события
Сообщения форума
  • Аккумулятор (2)
  • Автомобильная Сигнализация для авто (1)
  • послуги митного брокера в Харкові (0)
  • Объявления
    [25.10.2024]
    Форель оптом (0)
    [06.10.2024]
    Рыба оптом (0)
    [09.08.2024]
    Ремонт квартир (0)


    Статистика

    Онлайн всего: 3
    Гостей: 3
    Пользователей: 0


    Купянск ОЛХ

    Основные теги
    живот похудение Тайские в бёдрах травы БЫСТРО похудения селетер таблетки без диет лицо убрать сильный возбудитель виагра женская женский возбудитель виагра виагра сильнодействущая купить возбудитель виагра для мужчин возбудители купить виагру как возбудить девушку капли возбуждающие тара запчасти работа 2-комнатная квартира бизнес Упаковка flat bottom плазменная резка токарные работы ГШП капролон пакеты возбудители для мужчин возбудитель желания Возбудители для двоих возбудитель капли Возбудители для мужчин и женщин возбудитель конский автобусы Фрезерные работы Газовая резка металла инфракрасные обогреватели конвектор дом дизайн интерьера дизайн квартиры дизайн студии заказать дизайн интерьера автовышки и автокраны база металлопроката листовой прокат металлопрокат опт розница вертикальная литьевая машина ВЛМ гидравлический шприцевой пресс литьевая машина для пластмасс поставщик тд там продажа недвижимости листовой металлопрокат Агентство недвижимости Днепр ремонт гидравлического оборудования купить гидропресс лента ФУМ риелтор Днепр зашита маски маски для лица. фабричный пошив. купить Днепр листовая сталь ваш карниз газовая резка обработка металлов кваритра в Днепре под заказ диета диеты Китайские отзывы похудеть витамины лекарства средства упражнения оборудование арматура вентиляционное компоненты конвейеры лабораторное кип насосы высоковольтное инструмент

     

    Купянский городской портал © 2024