Майже 77 мільйонів гривень на допомогу армії від Харківщини Саме таку суму військового збору забезпечено жителями Харкова та області з початку року. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков. Керівник відомства також проінформував, що зокрема у лютому сума збору склала 42,1 млн. грн. Посадовець акцентував увагу на позитивній динаміці надходжень. До зрівняння, у лютому минулого року було сплачено 29,4 млн. гривень. «Приємно відзначити, що на Харківщині живуть люди, яким небайдуже майбутнє країни. Вважаю, що цифри говорять самі за себе. Адже це є справжнім проявом патріотизму наших громадян», - відзначив Микола Рибаков. Разом з тим, керівник фіскальної служби області звертається до усіх роботодавців регіону, які виплачують своїм працівникам «сіру» заробітну плату і таким чином занижують військовий збір, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників. Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.
Заповнюєш декларацію – не забудь про військовий збір У зв’язку з набранням чинності з 01.01.15 норми Закону України від 28 грудня 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо поширення на фізичних осіб порядку оподаткування доходів військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. Нагадуємо, що відповідно до ст. 163 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи. Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Ставка збору – 1,5% об'єкта оподаткування. При цьому нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ. Підпунктом 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Отже, за результатами звітного податкового року (2015) платник податку – фізична особа повинен подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. З цією метою з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.15 за № 859. При цьому сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету зазначається у рядку 24.1 розділу IV оновленої декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 цього ж розділу.
На митному посту «Харків-аеропорт» виявили анаболічні препарати 45-річний громадянин однієї з країн Північної Європи намагався незаконно вивезти препарати анаболічної дії, які були виявлені в його валізі під час проведення митного контролю. В результаті проведення спільної операції співробітниками митниці, Управління СБУ в Харківській області та прикордонниками на митному посту «Харків-аеропорт» були виявлені анаболічні препарати іноземного виробництва, які не сертифіковані в Україні. Під час огляду багажу одного з пасажирів рейсу «Харків-Стамбул» із застосуванням приладу Rapiscan знайдено велику кількість предметів, схожих на медичні препарати, та прийнято рішення про опитування громадянина про наявність у багажі незаконно переміщуваних предметів і товарів. Громадянин заявив, що не має при собі та у своєму багажі подібних товарів. При цьому він помітно нервував, що стало причиною проведення поглибленого огляду багажу. Після відкриття багажної валізи разом з особистими речами були виявлені поліетиленові пакети з анаболічними препаратами загальною вартістю, зі слів власника, близько 40 тисяч гривень. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтями 471, 472 Митного кодексу України. З початку року до зведеного бюджету надійшло 83,4 млрд. гривень За оперативними даними у січні-лютому 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 83,4 млрд. грн., що на 21 млрд. грн., або на 33,6 відс., більше січня-лютого 2015 року, у т. ч. до державного бюджету забезпечено 64,4 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 19 млрд. гривень. З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 16 млрд. грн. податку на додану вартість. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 19,8 млрд. гривень.
|