Підприємство зобов’язане сплачувати екологічний податок за обсяги гною лише в разі його розміщення в спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах.
Нагадаємо: відведені місця чи об’єкти — місця чи об’єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (абз. 16 ст. 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 р. № 187/98-ВР).
Водночас у зазначеному листі контролери наголосили: відповідно до п. 50.1 ПКУ, у разі якщо в майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявлені.
Оподаткування доходів фізособи з реалізованої сільськогосподарської продукції, що зібрана із земділянки понад 2 га
ГУ ДФС у Харківській області повідомило: якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (лист від 24.03.2016 р. № 1008/Ч/20-40-13-01-15).
Доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції, оподатковуються за ставкою, визначеною в п. 167.1 ПКУ (до 01.01.2016 р. — 15% (20%), із 01.01.2016 р. — 18%).
Відповідно до пп. «а» п. 176.1 ПКУ, платники податку зобов’язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі якщо такий платник податку зобов’язаний подавати декларацію. Достатньо вести Книгу обліку доходів та витрат за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 16.09.2013 р. № 481.
Продаж сільськогосподарської продукції оформлюється такими первинними документами, як закупівельний акт і закупівельна відомість. Згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV, первинні документи повинні містити, зокрема, такі дані, як:
• місце укладання угоди;
• прізвище, ім'я, по батькові продавця;
• найменування продукції, ціна одиниці продукції;
• обсяг проданої продукції;
• сума виплачених коштів;
• підпис продавця про отримання таких коштів;
• реєстраційний номер облікової картки платника податків — продавця сільськогосподарської продукції;
• загальна сума нарахованого доходу та сума утриманого при виплаті коштів податку на доходи фізичних осіб у разі, якщо він утримувався.
У які строки ДФС повідомлятиме про відкриття електронних рахунків платникам акцизу — реалізаторам пального
Фахівці ДФСУ в підкатегорії 116.13 «ЗІР» роз’яснили, у якому порядку та в який строк після відкриття електронного рахунка платнику акцизного податку з реалізації пального ДФС інформуватиме такого платника про реквізити його електронного рахунка.
Зокрема, згідно із п.п. 16, 17 Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабміну від 24.02.2016 р. № 113 (далі — Порядок № 113), електронні рахунки відкриваються автоматично без укладення договору та на безоплатній основі виключно на підставі реєстрів для Казначейства, які ДФС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає Казначейству. У реєстрі для Казначейства зазначаються:
• найменування чи прізвище, ім’я й по батькові платника податку;
• податковий номер або номер і серія паспорта (для фізичних осіб — підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
• номер бюджетного рахунка;
• код згідно з ЄДРПОУ та МФО органу Казначейства, до якого здійснюється перерахування податку до державного бюджету.
Датою початку здійснення платником податку операцій із використанням електронного рахунка є дата відкриття такого рахунка, але не раніше 1 березня 2016 року.
Казначейство, відповідно до вимог ст. 69 ПКУ, надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка (п. 18 Порядку № 113).
Інформація з реєстрів ДФС відтепер у режимі реального часу
ДФС на своєму офіційному веб-сайті повідомила: у зв’язку з модернізацією електронних сервісів інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, відтепер можна користуватись у режимі реального часу.
Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщені в режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» у меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.
|