Купянский городской портал! Пятница, 29.03.2024, 15:24
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Путеводитель

Последние фото

Общая статистика
Интернет магазин: 
Форум-тем/сообщ: 542/2924
Коментарии: 835
Фото: 418
Новости: 1051
Файлов для скачивания: 5
Статей:897
Сайтов в каталоге: 970
Объявлений: 15
Игр: 219
Записей в гостевой: 36
FAQ: 1
Новости Украины: 107
Видео: 9105

Последние статьи
[15.09.2020][Мои статьи]
Увага! Важлива інформація (0)
[15.09.2020][Мои статьи]
ТОП 6 запитань стосовно використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (5)
[15.09.2020][Мои статьи]
До уваги платників земельного податку! Інформація про нормативну грошову оцінку земель розміщена на офіційному вебпорталі ДПС (0)
[15.09.2020][Мои статьи]
Податкова знижка для внутрішньо переміщених осіб (0)
[15.09.2020][Мои статьи]
З початку року надійшло 9,8 млрд грн ЄСВ (0)

Купянск
Главная » 2016 » Май » 25 » Продавці підакцизних товарів поповнили бюджет Харківщини на 195 млн. грн.
14:37
Продавці підакцизних товарів поповнили бюджет Харківщини на 195 млн. грн.
З початку року до місцевих бюджетів Харківщини надійшло 195,3 млн. грн. акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області. Зокрема у квітні надходження склали 54,3 млн. грн.
Важливо знати: ставка податку при роздрібній реалізації пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів не змінилася та становить 5% від вартості товару.
В той же час, з 1 січня 2016 року змінено порядок нарахування та ставку акцизного податку з роздрібного продажу пального. Так, замість 5 % ставка становить 0,042 євро за кожен літр реалізованого пального.
Також в ГУ ДФС у Харківській області нагадують, що з 1 березня поточного року запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального, тобто всі акцизні накладні повинні складатися лише в електронному вигляді.

В охоронній компанії на Харківщині податківці виявили майже 100 нелегальних працівників
Співробітники податкової міліції Харківщини виявили підприємство, яке, сплачуючи своїм працівникам заробітну плату «у конвертах», завдало державному бюджету збитків щонайменш у 3,2 млн. грн.
Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.
В одній з охоронних компаній Харківської області згідно звітності працювало лише 15 працівників. Однак, на перевірку виявилось, що чисельність працівників складає понад 100 осіб. Причиною такої колосальної розбіжності стало те, що керівництво зазначеного підприємства з метою ухилення від сплати у повному обсязі податку на доходи фізичних осіб, змушувало своїх робітників підписувати заяви на прийняття на роботу без дати. Не ставилася дата і на наказах про зарахування до штату. Заробітну ж плату такі «працівники-примари» отримували через кур’єрів, які привозили кошти на адреси надання охоронних послуг.
В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України, працівники податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області провели обшуки двох кур’єрських авто та офісного приміщення охоронної фірми.
«Під час слідчо-оперативних заходів було виявлено та вилучено документацію, комп’ютерну техніку, автомобілі, чорнові записи та відомості по зарплаті, - зазначає Андрій Бєжанов, - крім цього, було виявлено та вилучено 373,9 тис. грн. у національній та іноземній валюті».
Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та проведення експертизи електронних носіїв інформації.
Слідство за даним фактом триває.

Майже 170 млн. гривень військового збору від жителів Харківщини до бюджету
Зазначена сума надійшла з початку року. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області
Зокрема у квітні сума збору склала 46,7 млн. грн. До зрівняння, у квітні минулого року військового збору надійшло 33,6 млн. грн.
Відзначають у відомстві і позитивну динаміку надходжень. Так, якщо у січні 2016 року сплачено 34,8 млн. грн., то вже у лютому – 42,1 млн. грн., а в березні - 45,9 млн. грн.
Разом з тим, у фіскальній службі області звертаються до усіх роботодавців регіону, які виплачують своїм працівникам «сіру» заробітну плату і таким чином занижують військовий збір, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників.
Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Умови застосування касових апаратів спрощенцями ІІ та ІІІ груп
Відповідно до норм Податкового кодексу України (п. 296.10.) платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Фізичні особи-підприємці другої і третьої груп, незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Водночас, статтею 9 Закону України від 06.07.1995 N265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) (далі- Закон №265) визначений перелік операцій при яких реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

Підприємствам Харківщини відшкодовано з бюджету більше 200 мільйонів гривень податку на додану вартість
Це майже на 70 мільйонів гривень більше у порівнянні з даними минулого року. Про це повідомили у Головному управлінні фіскальної служби Харківської області.
В той же час, по області протягом чотирьох місяців поточного року заявлено до відшкодування 219,1 млн. грн., що більше ніж за аналогічний період 2015 року на 41,2 млн. грн.
Основною причиною декларування залишається експорт, тобто заявки надаються платниками, що використовують нульову ставку податку при експорті, забезпечують надходження валютної виручки до держави.
До уваги платників акцизного податку!

ДФС повідомляє, що декларація з акцизного податку за квітень 2016 року подається платниками акцизного податку до контролюючих органів за формою, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14.Роз’яснення фіскальної служби щодо порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за березень 2016 року. Лист ДФС України від 20.04.2016 №14178/7/99-99-19-03-03-17 залишається незмінним та використовується для декларування податкових зобов’язань за квітень 2016 року.

Механізм реалізації майна, що перебуває у податковій заставі

Для погашення податкового боргу та у випадку, коли стягнута сума коштів недостатня, контролюючий орган здійснює продаж майна платника податків на публічних торгах та/або через торгівельні організації.
З метою реалізації майна, яке перебуває у податковій заставі, проводиться експертна оцінка вартості такого майна для визначення початкової ціни його продажу. Не проводиться оцінка майна, яке може бути згруповано або стандартизовано чи має курсову (поточну) біржову вартість.
Боржник має право самостійно здійснити оцінку шляхом укладення договору з оцінювачем. Якщо платник податків самостійно не здійснює оцінку протягом двох місяців з дня прийняття рішення про реалізацію майна, контролюючий орган самостійно укладає договір про проведення оцінки майна.
Якщо платник податків у будь-який момент до укладення договору купівлі-продажу його майна повністю погашає суму податкового боргу, контролюючий орган скасовує рішення про проведення його продажу та вживає заходи щодо зупинення торгів.
Відзначимо, що продаж майна, яке перебуває у податковій заставі, передбачено ст.95 Податкового кодексу України.

Майно у податковій заставі: право платника на відчуження

Відповідно до ст. 92 Податкового кодексу України, платник податків зберігає право користування майном, що перебуває у податковій заставі, якщо інше не передбачено законом та може відчужувати його тільки за згодою контролюючого органу. Якщо контролюючий орган впродовж десяти днів з моменту отримання від платника податків відповідного звернення не надав платнику податків відповіді щодо надання (ненадання) згоди.
Якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти та за цінами, що не є меншими за звичайні, за умови, що кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або погашення податкового боргу.
У випадку здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу платник податків несе відповідальність, визначену законом.

Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день: особливості реєстрації платниками єдиного податку

Відповідно до положень Податкового кодексу України зареєстровані в установленному порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. Податковим кодексом України не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.
Водночас відповідно до п. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.
Відтак, якщо десятий день з дня державної реєстрації новоствореного суб’єкта господарювання припадає на вихідний або святковий день, такий суб’єкт має право подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, у перший робочий день, наступний за таким вихідним або святковим днем.

Що змінилось у порядку нарахування та сплати ЄСВ
Із 1 січня 2016 року роботодавці отримали нову порцію змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі ― Закон про ЄСВ).
Зміни щодо нарахування ЄСВ були дуже значними, оскільки вони:
• запровадили єдину ставку ЄСВ для більшості платників ЄСВ;
• змінили норми про добровільне страхування;
• змінили строки для вимог про сплату боргу (недоїмки) та перерахування штрафів;
• скасували норми про застосування понижуючого коефіцієнта.

Як відображається військовий збір у формі № 1ДФ
ДФС у Дніпропетровській області повідомила: починаючи з І кварталу 2015 року в р. ІІ Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого податку за формою № 1ДФ у рядку «Військовий збір» зазначаються доходи, з яких утримується військовий збір.
Суми доходу, з якого утримується військовий збір, і військового збору відображаються в грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях із копійками).
Отже, рядок «Військовий збір» заповнюється всіма податковими агентами, які у звітному кварталі нараховували доходи, з яких утримується військовий збір.
У графі «Загальна сума утриманого податку, збору (грн, коп.) нарахованого» указується загальна сума утриманого зі всіх фізичних осіб військового збору протягом звітного кварталу.
У графі «Загальна сума утриманого податку, збору (грн, коп.) перерахованого» зазначається загальна сума військового збору, фактично перерахованого до бюджету протягом звітного кварталу.
Відомості про фізичну особу — платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Я маю будинок та земельну ділянку у місті Куп`янськ, чи маю я сплачувати податки за землю?

Щороку громадянам - платникам земельного податку до 1 липня податковими органами направляються податкові повідомлення-рішення з вимогою про сплату за землю.
Зверніть увагу, що відповідно до ст. 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, як юридичні так і фізичні особи.
Законодавством для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку. Зокрема, відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.
Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
«Громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні подати до органів податкової служби документи, що посвідчують їх право на пільгу», - зазначає заступник начальника Салтівської ОДПІ Інна Богатирьова.
Ггромадяни мають право, не очикуючи вручення податкового пові¬домлення-рішення, самостійно звернутися до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки для отримання повідомлення.
Відкладати сплату земельного податку до останнього дня не варто, адже з наступного дня граничного строку діючим законодавством передбачено застосування штрафних санкцій.
Сплатити необхідно протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня.
Я з початку року працюю як підприємець за спрощеною системою оподаткування (2 група). Чи маю я право на місячну відпустку без сплати єдиного податку?
Право на відпустку — невід'ємна складова трудових відносин. Щодо діяльності фізичної особи-підприємця, то гарантована відпустка як така законодавством не передбачається. Проте, відповідно до Податкового Кодексу України, за бажанням, фізичну особу-підприємця, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування та належить до 1 чи 2 групи платників єдиного податку може бути звільнено від сплати саме єдиного податку за 1 місяць, але за умови, що немає найманих працівників
Як відбувається оформлення відпустки «єдиноподатником»?
Для отримання такої відпустки Вам необхідно звернутись до місцевої податкової інспекції з відповідною заявою, де вказати місяць за який Ви не будете сплачувати.
За довідками, звертайтесь до Центру обслуговування платників Салтівської ОДПІ або за телефоном 5-74-50.

Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення та "чорною плямою” суспільства є виплата заробітної плати” у конвертах”
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня "прозора” зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії. От тоді шило і вилазить з мішка.
Виплата заробітної плати "в конвертах” призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
Проблема виплати зарплатні "у конвертах” – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому боротися із цією проблемою потрібно, об’єднавши зусилля. Управління та відділи міської ради, державна податкова інспекція, пенсійний фонд, центр зайнятості здійснюють перевірки з питань дотримання діючого законодавства при виплаті заробітної плати.
Слід зазначити, що є роботодавці, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки та платежі.
Враховуючи вищевикладене, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих "конвертах” із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього. Адже в результаті одержання зарплати "в ковертах” вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію.
Просмотров: 328 | Добавил: Елена8203 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск

Последние события
Сообщения форума
  • Аккумулятор (2)
  • Автомобильная Сигнализация для авто (1)
  • послуги митного брокера в Харкові (0)
  • Объявления
    [28.03.2024]
    Лук оптом (0)
    [10.12.2023]
    товары оптом от производителя (0)
    [12.07.2023]
    Металлические кровати с доставкой оптом (0)


    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0


    Купянск ОЛХ

    Основные теги
    живот похудение Тайские в бёдрах травы БЫСТРО похудения селетер таблетки без диет лицо убрать сильный возбудитель виагра женская женский возбудитель виагра виагра сильнодействущая купить возбудитель виагра для мужчин возбудители купить виагру как возбудить девушку капли возбуждающие тара запчасти работа 2-комнатная квартира бизнес Упаковка flat bottom плазменная резка токарные работы ГШП капролон пакеты возбудители для мужчин возбудитель желания Возбудители для двоих возбудитель капли Возбудители для мужчин и женщин возбудитель конский автобусы Фрезерные работы Газовая резка металла инфракрасные обогреватели конвектор дом дизайн интерьера дизайн квартиры дизайн студии заказать дизайн интерьера автовышки и автокраны база металлопроката листовой прокат металлопрокат опт розница вертикальная литьевая машина ВЛМ гидравлический шприцевой пресс литьевая машина для пластмасс поставщик тд там продажа недвижимости листовой металлопрокат Агентство недвижимости Днепр ремонт гидравлического оборудования купить гидропресс лента ФУМ риелтор Днепр зашита маски маски для лица. фабричный пошив. купить Днепр листовая сталь ваш карниз газовая резка обработка металлов кваритра в Днепре под заказ диета диеты Китайские отзывы похудеть витамины лекарства средства упражнения оборудование арматура вентиляционное компоненты конвейеры лабораторное кип насосы высоковольтное инструмент

     

    Купянский городской портал © 2024